Mentoring

Hledáte způsob, jak proniknout do UX nebo jak posunout své designové schopnosti? Vím, že je to složité a sám jsem na začátku své kariéry zažil, jak užitečné a důležité je mít k sobě někoho zkušenějšího (nějakého mentora), kdo vám pomůže s rozvojem, zlepšováním designových schopností a kdo vám pomůže kariéru nastartovat.

Rád bych vám nabídl možnost, jak se jako designéři rychleji posouvat a zlepšovat své schopnosti. Nechám vás nahlédnout do práce seniorního designéra a nabídnu své rady na základě zkušeností a znalostí, které jsem během své praxe získal.

Co nabízím

 • Dlouhodobý mentoring v UX designu, včetně rozvojového plánu, který společně vytvoříme.
 • Pomoc s vytvořením portfolia, životopisu a rady při hledání zaměstnání.

Komu se to může hodit

 • Začínajícím designérům, kteří chtějí svou kariéru skutečně nastartovat.
 • Lidem, kteří se rozhodli pro změnu kariéry a chtějí začít s UX.
 • Studentům designu, kteří budou hledat práci.
 • Firmám, které chtějí pomoct s rozvojem svých designérů.

Co získáte

 • Rozvojový plán, který vám společně ušijeme na míru.
 • Doporučení na vzdělávací materiály, jako jsou knížky, kurzy, konference, atp.
 • Jasně vyhrazený čas jednou týdně (případně jednou za 2 týdny), během kterého se budeme potkávat (max 20 hodin týdně).
 • Detailní designovou kritiku vašeho portfolia, životopisu a vaší designové práce
 • Dostupnost online, případně osobní schůzky v Praze.

Kolik to stojí

 • Cena je 700 Kč za hodinu.

Poznámka – Pro vyjímečné (vybrané) případy poskytnu mentoring se slevou, případně i zdarma.

Něco o mně

 • Mám více než 7 let zkušeností v UX designu, včetně výzkumu.
 • Pracoval jsem jako Senior Designér ve společnostech Cimpress, LMC nebo GoodData.

V rámci své praxe jsem například společnosti:

 • LMC pomohl splnit cíle ve 4 po sobě jdoucích kvartálech, překonat cíl u nového produktu o více než 40 %.
 • GoodData jako UX a PM v jedné osobě pomohl doručit nový nástroj, stabilizovat a dotvářet Design Guidelines/System.
 • Cimpress pomáhal zavádět a stabilizovat UX v pražské kanceláři, spoluvytvářet Design Guidelines/System, evangelizovat UX pomocí interních workshopů a další.

Již jsem mentoroval začínající designéry ve společnosti LMC nebo jsem pomáhal s „naloděním“ nových designérů do společnosti.

Více se můžete dočíst na stránce O mně nebo na mém LinkedIn profilu.

Napište mi

Pokud vás mentoring zaujal a chtěli byste získat více informací nebo se mnou začít spolupracovat, napište mi zprávu na email@manakmichal.cz nebo na Slacku UXCZ domluvíme se na dalším postupu.

Mám zájem o mentoring


Co o mně lidé říkají

„Měl jsem to štěstí, že Michal byl mým mentorem během sedmi měsíční stáže kterou jsem absolvoval ve frimě LMC. Na začátku stáže mi převážně vysvětloval a ukazoval základy designu. Později jsme spolu pracovali na dvou digitálních produktech. Jednak na doporučovací službě pro zaměstance Jobote a jednak na e-commerce část Jobs.cz. Vždy jsem obdivoval kolik měl Michal znalostí jak z neskutečného množství knížek o desgnu, které s nadšením čte, tak z dlouholeté UX praxe. Např. když jsme potřebovali uživatelské testování, tak mi vysvětlil jak sezení s pozvaným uživatelem vést. Když jsme potřebovali získat nějaká konkrétní data, hned věděl kde v Google Analytics je najde. Zároveň můžu doporučit jeho skvělé organizační a facilitovací dovednosti, které jsem zažil když vedl různá nápadovací sezení nebo skicovací workshop. Michala můžu jako Mentora jednoznačně doporučit. Má mnoho na předávání. V případě jakýchkoliv otázek ohledně Michalova mentorování mi neváhejte napsat email na hi@ondrejzajic.com.”Ondřej Zajíc, UX Design intern v LMC (nyní student UX na De Haagse Hogeschool)   

„Spolupráce s Michalem mi ukázala zcela novou způsob přemýšlení, přístup k řešení problémů a výzkumu. Obdivuji jeho schopnost přemýšlet o věcech v širším kontextu s tím, že se I přesto zaměřuje na jejich praktické využití. Množství jeho nápadů a hypotéz, které je schopen vygenerovat, mě neustále udivuje. Michal mě inspiroval k tomu, abych vyzkoušela nové věci a nebát se udělat chybu. Z mého pohledu vše dělá s maximálním nasazením, přípravou a s důrazem na to, aby se to stalo a ne jen mluvilo. Velice oceňuji Michalův upřímný a lidský přístup – vždy se se zajímal o to, jaký mám názor a jaký mám na věci pohled. A díky společným diskuzním jsme mohli posunou kupředu výzkum a různé designové nápady (a i sebe). Užívala jsem si naše společná výzkumná sezení s klienty – Michal si všímal podstatných detailů, které bych přehlédl a byl vždy schopen připravit prototyp, který reflektovat clientův mentální model.”Ivana Kolcunova, UX Research v LMC

„Michal v GoodData pracoval na několika projektech. Než začal designovat nějaké řešení, vždy se snažil hluboce pochopit daný problém a naučit se co nejvíc o uživatelích. Vždy byl na špici co se týče nových designových metod, které mu pomáhaly nejen lépe designovat, ale také udělat design společnou snahou zahrnující vývojáře, produktové manažery, ale i další vhodné zainteresované lidi. Bylo potěšení s Michalem pracovat, protože je velice organizovaný, doručuje na čas a vždy se proaktivně ptá na zpětnou vazbu.”Martin Čacký, Head of Design v GoodData (nyní Product Manager v Seznam)

„Pracovat s Michalem bylo privilegium. Naučil jsem se od něj hrozně moc, hlavně o tom, jak udržovat empatii pro uživatele v každém kroku projektu – od high-level myšlenek ohledně konceptů až po použitelnost a interakční aspekty designu. Na druhou stranu jsem si užila jeho tah na branku a skutečnost, že byl otevřený se naučit nové věci, jako třeba posunout jeho schopnosti ve visuálním designu. Na osobní úrovni bylo potěšení mít Michala jako kolegu a kamaráda, protože má dobrý smysl pro humor a bylo super se s ním bavit o různých a běžných věcech.”Kristy Marcinová, Lead Visual Designer v GoodData (nyní Product Designer v Intercom)