Web Form Design

Luke Wroblewski; 2008


Obsah

Formuláře umožňují nebo kazí nejdůležitější interakce na webu: nakupování (obchod), registrace (komunita), vkládání dat (účast nebo sdílení) a jakýkoliv další úkol, který vyžaduje vkládání dat. V knize Web Form Design, Luke Wroblewski čerpá z vlastního výzkumu, ze zkušeností během práce ve společnosti Yahoo! a eBay, a také mnoha perspektiv dalších předních designerů v oboru, aby vám ukázal vše potřebné, co potřebujete znát o navrhování efektivních a poutavých webových formulářů.

Alan Cooper, ředitel společnosti Cooper a autor knihy The Inmates are running tha Asylum, o této knize řekl:

"Napsáním této knihy udělal Luke Wroblewski celému světu obrovskou laskavost. Online formuláře jsou všudypřitomné a všudypřitomně nepřijemné - címž ale být nemají!

Wroblewski ukázal web designerům, jak prezentovat formuláře, které shromažďují nezbytné informace tak, aby zbytečně neotravovali a neznepříjemňovali život návštěvníkům. Se stručným vysvětlením a jasnými příklady, Luke přestavil jasný způsob, jak dosáhnout lepších webových formulářů. Tato kniha Vám pomůže každý den."

Tuto knihu by si měl přečíst, a do své knihovny založit, každý, kdo navrhuje webové stárnky a aplikace, jejíchž součástí jsou i webové formuláře!

Doporučte knížku svým přátelům