Thinking, Fast and Slow

Daniel Kehneman; 2011


Obsah

Daniel Kahneman, renomovaný psycholog a nositel Nobelovy ceny za ekonomii, nás v mezinárodním bestselleru Thinking, Fast and Slow, vezme na přelomovou cestu myslí a vysvětlí dva systémy, které řídí způsob našeho myšlení:

  • Systém 1 je rychlý, intuitivní a emoční.
  • Systém 2 je pomalý, uvážlivější a logičtější.

Přílišná jistota ohledně firemní strategie, nasnednost předvídat, co nás v budoucnou udělá šťastnějšími, zásadní vliv na poznávání všeho - od hraní na burze až po plánování naší dovolené. Jakákoliv tato část může být pochopena pouze se znalostí těchto systémů a toho, jak tyto formují náš úsudek a rozhodování.

Autor nás zapojí do živého rozhovoru o tom, jak přemýšlíme. Tím nám ukáže, kde můžeme a nemůžeme věřit naší intuici a jak můžeme využít výhod pomalého myšlení. Nabízí nám praktické a poučné nahlédnutí do toho, jak jsou volby dány pro rozhodování v našem obchodním i osobním životě. A jak můžeme využít různých technik proti duševním újmám, která nás mohou dostat do potíží.

Skvělá kniha o tom, jak a proč lidé přemýšlí a uvažují. Spousta věcí o lidském uvažování lidem nedochází. A pokud chceme navrhovat skvělé produkty, musíme je znát. Alespoň díky této knize!

Doporučte knížku svým přátelům